OGRODNICTWO

Byliny

Nasza oferta bylin na rok 2021 zawiera ponad 700 różnych gatunków roślin. Liczba ta w ciągu trwającego sezonu ulega ciągłym zmianom, spowodowanym różnym okresem wegetacji i kwitnienia roślin. W naszej ofercie przedstawiamy byliny kwitnące od wczesnej wiosny do późnej jesieni, jak również nadające się na stanowiska o różnym stopniu nasłonecznienia.

Poniżej znajdują się zbiory bylin poszeregowanych alfabetycznie według nazw łacińskich oraz polskich. W zbiorach tych znajdują się zdjęcia roślin wraz z szczegółowymi opisami.

Co roku proponujemy wiele nowych, ciekawych roślin, stąd w przedstawionej pełnej liście bylin na rok 2021 (umieszczonej na dole strony), kolorem zielonym oznaczone są pozycje będące rozszerzeniem oferty w stosunku do roku poprzedniego. Nowością w tegorocznej ofercie jest cała gama Hortensji bukietowych, drzewiastych oraz ogrodowych.

Okres sprzedaży bylin rozpoczyna się w kwietniu i trwa do końca września. Oferowane rośliny sprzedajemy, w formie gotowego wyrobu doniczkowego.

Byliny poszeregowane według nazw łacińskich:

Byliny poszeregowane według nazw polskich:

Pełna lista bylin (byliny2021.pdf) (0,99 MB)